Gminny Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II w oczach dziecka"

W związku z kanonizacją Patrona naszej szkoły Świętego Jana Pawła II podjęliśmy wiele działań, by uczcić to historyczne wydarzenie. Opracowaliśmy informację o szkole w języku polskim i angielskim do publikacji "Rodzina Szkół im. Jana Pawła II w roku kanonizacji Patrona", która niebawem się ukaże. Jednym z przedsięwzięć  było ogłoszenie Gminnego Konkursu  Plastycznego "Jan Paweł II w oczach dziecka" dla dzieci szkół  podstawowych pod patronatem Burmistrza Nasielska Pana Bogdana Ruszkowskiego.

6 maja 2014 r. odbyła się uroczystość , w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice uczniów , przedstawiciele samorządu gminy oraz zaproszeni goście. Pierwszą częścią uroczystości była prezentacja multimedialna związana z życiem i posługą papieża Polaka przygotowana przez dzieci pod kierunkiem pani Małgorzaty Miłoszewskiej. Następnie odbył się montaż słowno-muzyczny pt. „ Listy do Jana Pawła II”. Uczniowie przypomnieli podstawowe wartości, postawę wobec świata  i drogowskazy jakie głosił papież. Pokazał, że nie siłą, ale filozofią życia można osiągnąć wiele i zwalczać przeciwności losu. Wzruszająca część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pani Anny Baranowskiej została nagrodzona gromkimi brawami. Uroczystość zakończyło podsumowanie zorganizowanego praz panie Katarzynę Tomczyk i Elżbietę Jastrzębską  Gminnego Konkursu  Plastycznego "Jan Paweł II w oczach dziecka" dla dzieci szkół  podstawowych. Konkurs ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Prace były bardzo ciekawe, estetyczne , wykonane różnymi technikami plastycznymi. Nagrodzeni uczniowie i ich opiekunowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Komisja konkursowa po wnikliwej analizie prac wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienia.

Lista laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II w oczach dziecka”

I grupa wiekowa: kl. 0-III

I miejsce:

Karolina Masanowska – kl. III,  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach,

II miejsce:

Kuba Pisarzewski – kl. III, Szkoła Podstawowa im. S. Starzyńskiego w Nasielsku,

III miejsce:

Zuzanna Pawłowska – kl. I, Szkoła Podstawowa im. Pierre’a de Coubertina w Budach Siennickich,

Oliwia Kosewska – kl. II, Zespół Szkół Nr 3 w Cieksynie.

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa im. S. Starzyńskiego w Nasielsku:

• Maciej Będowski – kl. III

Szkoła Podstawowa im. Pierre’a de Coubertina w Budach Siennickich:

• Eliza Borzym – kl. II
  • Marcin Łuczak – kl. III
  • Wiktoria Pietrzak – kl. III

Zespół Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach:

• Alicja Ciosek – kl. III

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach:

• Jan Miłoszewski – kl. 0
  • Mikołaj Tomczyk – kl. 0
  • Alicja Kraśniewicz – kl. III
  • Anna Suska – kl. III

Szkoła Podstawowa w Popowie Borowym

• Wiktoria Zawadzka – kl. I

II grupa wiekowa:  kl. IV-VI

I miejsce:

Jakub Jodłowski – kl. IV,  Zespół Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach,

Piotr Miłoszewski – kl. V, Zespół Szkół Nr 2 w Starych Pieścirogach,

II miejsce:

Sandra Chrzanowska – kl. VI, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach,

III miejsce:

Bartłomiej Kraśniewicz – kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach.

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa im. S. Starzyńskiego w Nasielsku:

• Aleksandra Smolińska – kl. IV
  • Oliwia Kapczyńska – kl. IV

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dębinkach:

• Patrycja Ciosek – kl. VI
  • Anna Suska – kl. VI
  • Justyna Truszkowska – kl. V

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.