Dostęp do darmowych audiobooków

W związku z brakiem możliwości korzystania z zasobów biblioteki szkolnej proponuję, aby uczniowie odwiedzili kilka ciekawych miejsc w sieci:

1. Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. W wyniku zamknięcia szkół Wolne Lektury stały się serwisem o fundamentalnym znaczeniu - codziennie korzysta z nich ok. 85 000 (!) czytelników. To imponujący zbiór interesujących audiobooków. Z serwisu wolnelektury.pl. można korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń. Audiobooki nagrywają znani aktorzy, wśród nich Danuta Stenka i Jan Peszek.
  2. Na Nexto.pl można znaleźć podobną dawkę darmowych książek do słuchania. W znacznej części są to obszerne fragmenty kilku rozdziałów książki. Dobrym przykładem mogą być konwersacje dla średniozaawansowanych z języka angielskiego.
  3. Na stronie komiksy online https://komiksy.prv.pl/ są dostępne bez żadnych ograniczeń popularne komiksy. Znajdziesz tutaj m.in. takie komisy jak: "Tytus, Romek i A'Tomek", "Kajko i Kokosz", gazeta "Relax", "Kapitan Żbik", "Yans", "Wiedźmin", "Przygody Jonki, Jonka i Kleksa", "Kudłaczek i Bąbelek", "Profesorek Nerwosolek" oraz wiele innych pozycji. Komiksy są przydzielone są odpowiednich zakładek, których nazwa oznacza kategorię.
  1.  Audiobooki  za  darmo  na  YouTube.  Najważniejszym YouTube’owym  kanałem  z  audiobookami  jest  Audioteka,  mająca 58 tysięcy subskrypcji. Można na niej posłuchać za darmo ponad 400 książek po polsku. Pośród nich można znaleźć m. in. współczesne powieści, ciekawe biografie i klasykę z kraju i ze świata.