W murach pomiechowskich kazamatów

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać….

2 listopada 2019 roku nasi uczniowie pod opieką p. Izabeli Włodarskiej i p. Anny Drwęckiej uczcili pamięć pomordowanych więźniów  w miejscu ich śmierci. Szkolne Koło Wolontariatu zebrało znicze w ramach II już edycji akcji „ Znicz -pamiętam”  i uczestniczyło  w pierwszych takich Zaduszkach w Forcie III Pomiechówek, miejscu kaźni tysięcy Polaków w czasie II wojny światowej. Przez dziesiątki lat fort był terenem wojskowym i niedostępnym dla osób postronnych. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu.