ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Dnia 25 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy I. Celem tej uroczystości było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Wśród zaproszonych gości byli uczniowie z klasy II i III, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz Pani Dyrektor Grażyna Menich-Masanowska, rodzice i nauczyciele. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcą p. Angeliką Pietrzak przygotowali część artystyczną, w której zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności. Gromkie brawa zgromadzonej publiczności były dowodem na to, że dzieci przygotowały się znakomicie. Po części artystycznej wprowadzono Sztandar Szkoły i nastąpiła część oficjalna uroczystości. Uczniowie klasy pierwszej ślubowali „być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Po przyrzeczeniu, Pani Dyrektor wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dębinkach”, dokonała symbolicznym ołówkiem uroczystego aktu pasowania. Następnie dzieci otrzymały dyplomy i pierwszą legitymację szkolną. Trzecioklasiści przygotowali niespodziankę dla uczniów najmłodszej klasy i jako znak przyjęcia do społeczności szkolnej – wręczyli im medale. Po części oficjalnej wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To była wspaniała uroczystość!