Turniej rowerowy "Bezpiecznie na rowerze"

10 maja 2014 r. w Nowym Dworze Mazowieckim, przy Szkole Podstawowej nr 5, odbył się „Turniej rowerowy z piknikiem bezpieczeństwa drogowego pt.: „Bezpiecznie na rowerze”. Była to już 7 edycja konkursu. Pomysłodawcą turnieju był Grzegorz Powała, a organizatorami: „Straż Miejska”, „Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki” oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Naszą  szkołę reprezentowało troje uczniów z kl. IV:

• Weronika Gortat,
  • Bartłomiej Kraśniewicz,
  • Edyta Pyrzyńska.

Opiekunem uczestników konkursu była pani Bożena Pietrzak. Konkurs składał się z dwóch etapów:

I etap – część teoretyczna.

II etap – tor przeszkód sprawdzający praktyczne umiejętności jazdy na rowerze z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego.

Organizatorzy imprezy zapewnili uczniom wiele zabaw, konkursów, gier i pokazów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Radośni, szczęśliwi i obdarowani prezentami uczniowie razem z opiekunem wrócili do domu.