ŚWIĘTO SZKOŁY

24 października 2019r o godzinie 10-tej odbyła się uroczystość z okazji Święta Patrona naszej Szkoły. Była to już XIII rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II.

Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości wśród których, znaleźli się m.in: Sekretarz Gminy Nasielsk Pan Marek Maluchnik, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Pani Hanna Pietrzak, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nasielsku Pan Dariusz Kordowski oraz delegacja mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku z Panią Dyrektor Agatą Nowak, emerytowani nauczyciele, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie.

Ten wyjątkowy dzień  tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą odprawił proboszcz parafii Cieksyn ks. dr Ryszard Kolczyński. W przygotowanie liturgicznej oprawy włączyli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Po Mszy Św. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia programu słowno- muzycznego pt. ,,Pan kiedyś stanął nad brzegiem". W programie artystycznym wzięli udział uczniowie pod kierunkiem nauczycielki Pani Katarzyny Obojskiej oraz chórem szkolnym pod batutą Pani Hanny Sotowicz. Uczniowie, którzy brali udział w występie artystycznym w sposób szczególny przybliżyli nam biografię Ojca Św. - Patrona Szkoły. Podczas występu jednocześnie oglądaliśmy prezentację multimedialną o pontyfikacie Jana Pawła II.

Po obejrzeniu programu słowno-muzycznego głos zabrali zaproszeni goście, następnie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz uczniom za włożony trud w przygotowanie uroczystości oraz wszystkim obecnym za przybycie.