Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Wieczór andrzejkowy

Andrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w Wigilię dnia św. Andrzeja. Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu, pracy.

W naszej szkole tradycyjnie uczniowie bawili się na wieczorku andrzejkowym przygotowanym przez Samorząd Uczniowski i uczniów klasy VI. Wszyscy chcieli wysłuchać przepowiedni w wykonaniu prawdziwych wróżbitów i poznać imię przyszłego wybranka. Uczestnicy zabawy mieli możliwość wysłuchania co mówią o ich przyszłości karty, kości czy rzucone układy ze szpilek. Nie zabrakło wyścigu butów panienek i kawalerów. Tego wieczoru królowała taneczna muzyka i wspaniała zabawa w kolorowo udekorowanej sali balonikami.