Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Wycieczka do Wilanowa

21 listopada uczniowie klas III-VI udali się na wycieczkę do Muzeum Pałacu w Wilanowie oraz pijalni czekolady E. Wedel.

Letnia rezydencja królewska w stylu barokowym zachwyciła zwiedzających. Uczestniczyli w lekcjach muzealnych "Z wizytą u króla" oraz " Obyczaje w dawnej Polsce". Pani przewodnik niezwykle interesująco opowiadała o życiu Jana III Sobieskiego i jego żony królowej Marysieńki. Uczniowie otrzymali książeczki z interesującymi zagadkami i tekstami o miejscach, które zobaczyli. Wcielali sie również w role szlachty, poznając ich obyczaje, zajęcia i stroje. Po wizycie w pałacu dzieci uczestniczyły w słodkich warsztatach w pijalni czekolady EWedel. Zgłębiały tajniki wyrobu czekolady, degustowały ją oraz ozdabiały pierniczki białą czekoladą według własnej inwencji twórczej.