Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

9 października 2014 roku o godzinie 5.30 uczniowie z klas III, IV, V i VI zebrali się przy szkole i wyruszyliśmy do Częstochowy, aby uczestniczyć w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Był to dla nas pielgrzymów dzień piękny i pełen głębokich duchowych przeżyć. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali: Dyrektor Szkoły –Pani Grażyna Menich – Masanowska oraz nauczyciele: Pani Anna Baranowska, Pani Mariola Muzal, Pani Aneta Kicka i Pan Rafał Markiewicz. Z dużym zaangażowaniem i wielką troską  pomagali nam również  rodzice. Grupę pielgrzymkową wspierał  duchowo Proboszcz Parafii Cieksyn  Ks. Krzysztof  Krawczak za co serdecznie dziękujemy.

Jasnogórski szczyt zdobiło blisko 400 sztandarów, a wśród nich sztandar Szkoły Podstawowej w Dębinkach – naszej szkoły, którą podczas uroczystości na Jasnej Górze reprezentowali następujący uczniowie z klasy VI: Łukasz Calak, Kamila Gortat, Magda Siwek i Agata Wichowska. Pozostała część grupy przeszła na błonia, by tam uczestniczyć w Mszy Świętej. Razem z nami modlili się przedstawiciele ponad pięciuset placówek, od przedszkoli po wyższe uczelnie, w sumie 25 tysięcy osób. Z całej Polski przybyli dzieci i młodzież, a także księża, rektorzy, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz władze oświatowe. Ważnym momentem Mszy świętej było poświęcenie sztandaru Rodziny Szkół im. Świętego Jana Pawła II.

Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: ,,Świętymi bądźcie” i było dziękczynieniem za kanonizację Papieża z Polski. W kraju istnieje około 1300 szkół, których patronem jest Papież Jan Paweł II. Rok 2014 jest również szczególny dla nas, ponieważ 27 kwietnia obchodziliśmy uroczystość kanonizacji Patrona naszej szkoły. Poprzez udział w pielgrzymkach na Jasna Górę i wiele innych   działań przybliżamy postać, duchowość i nauczanie Jana Pawła II.

XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II to już wspomnienie. Jak co roku można powtórzyć: to była wyjątkowa pielgrzymka. W drogę powrotną wyruszyliśmy trochę zmęczeni, ale za to pełni wiary i radości.