Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Wspieramy akcję "Cała Polska czyta dzieciom" - 13.11.2014 r.

13 listopada 2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła mama Piotrusia, która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, zaprezentowała maluchom ulubione bajki syna z książki pt. „365 bajek na dobranoc”. Najpierw dzieci wysłuchały bajki pt. „Piotruś ”autorstwa Marii Szarf. Odkryły, że choroba nie musi być przykra, a zastrzyki bolesne. Sposób na to znalazła mama bohatera, która do buteleczek po zastrzykach wsypywała tajemnicze kolory, a następnie wypełniła je wodą. Tak powstały magiczne zabawki pozwalające chłopcu dzielnie znosić chorobę, wzbogacające świat przeżyć i wyobraźni.

Podobną zabawę zaproponował dzieciom nasz gość. Szybko powstały fantastyczne zabawki z wody i kolorowego brokatu. Było przy tym wiele śmiech i radosnych emocji. Później dzieci wysłuchały bajki Marcina Przewoźniaka pt. „Piotruś ze stupiętrowego domu”. Była to piękna opowieść o chłopcu z ogromnego betonowego wieżowca, który szukał przyjaciela puszczając z okna papierowe samoloty. Były one niedoskonałe, nie frunęły w dal, lecz spadały w dół. Jak się jednak okazuje przyjaciół nie trzeba szukać daleko, czasami mieszkają blisko, obok nas. Mamie Piotrusia dziękujemy za piękne, edukacyjne bajki i miłą zabawę.