Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Ślubowanie uczniów klasy I

22 października 2014 roku cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dębinkach zebrała się na uroczystym apelu z okazji ślubowania uczniów klasy pierwszej. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego powitała zaproszonych gości: rodziców, dziadków, dyrekcję szkoły, nauczycieli, pracowników szkoły, a przede wszystkim bohaterów dnia – pierwszoklasistów, którzy, przed przystąpieniem do uroczystego ślubowania, zaprezentowali zdobyte dotychczas w szkole wiadomości i umiejętności.

Pod czujnym okiem wychowawczyni, mgr Małgorzaty Miłoszowskiej, uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny  pt. „Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki”, w którym w poetycki sposób przedstawili swoje przeżycia związane z przekroczeniem po raz pierwszy progu szkolnego, powitaniem ich przez nauczycieli oraz starszych kolegów. Wspaniale wykazali się widzą o swojej ojczyźnie. Wszystkie dzieci pięknie recytowały i śpiewały liczne piosenki.

Szczególnie podniosłym momentem był akt uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, którego słowa brzmiały:

„Ślubuję być dobrym Polakiem.

Dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

Będę się uczyć w szkole, jak kochać Ojczyznę.

Jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę się starać być dobrym kolegą.

Swym zachowaniem i nauką,

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Tak mi dopomóż Bóg”.

Po ślubowaniu Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły oraz ciepłymi słowami powitała pierwszaków w szeregu uczniów szkoły. Wręczyła pierwszakom piękne dyplomy i pierwszy dokument – legitymację szkolną. Pierwszaków powitali równie serdecznie uczniowie klasy trzeciej, którzy przygotowali dla nich upominki. I tak oto pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami szkoły.

Po oficjalnej uroczystości dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.