Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

"Ojcu Świętemu śpiewajmy"

W piątek 24 października 2014r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Szkoły, które w tym roku przebiegało pod hasłem „ Ojcu Świętemu śpiewajmy.” W uroczystości udział wzięli licznie przybyli goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz lokalnych i przyjaciele szkoły: Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski, Proboszcz Parafii Cieksyn ks. Krzysztof Krawczak, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkoli w Nasielsku Pani Hanna Pietrzak, Główna Księgowa Zespołu Szkół i Przedszkoli w Nasielsku Pani Renata Pawłowska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nasielsku  Pan Jerzy Lubieniecki, Radny Powiatu Nowodworskiego Pan Bogdan Ziemiecki, Delegacja mieszkańców Domu pomocy społecznej w Nasielsku na czele z  dyrektor Panią Agatą Nowak,  Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Nowym  Dworze Mazowieckim Panią Agatą Busłajew, a także emerytowani nauczyciele naszej szkoły: Pani Dyrektor Zdzisława Kozłowska, Pani Regina Muzal, Pani Irena Uszyńska.

Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie Dyrektor Szkoły Pani Grażyna Menich- Masanowska przywitała zebranych i wygłosiła krótkie przemówienie. Podkreśliła rolę, jaką odegrał Jan Paweł II w dziejach narodów, ale też w życiu każdego człowieka. W tym roku przypada 8 rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II. Jesteśmy dumni, powiedziała Pani Dyrektor, że patronem szkoły jest Jan Paweł II i staramy się, aby wszystkie podejmowane przez nas działania były hołdem dla Jego Wielkiego Pontyfikatu. Później zebrani wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej odprawianej w intencji społeczności szkolnej przez proboszcza Parafii Cieksyn Ks. Krzysztofa Krawczaka.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali część artystyczną, która była swoistego rodzaju koncertem w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II. Słowo mówione przeplatało się z dźwiękami muzyki na tle wspaniałej dekoracji, podkreślającej świąteczną atmosferę. Uczniowie z wielkim przejęciem oraz niezwykłym kunsztem artystycznym, wyśpiewali najpiękniejsze pieśni papieskie wzbudzając zachwyt i wzruszenie publiczności. Szczególnie poruszający charakter miały pieśni, które najbardziej kojarzą się z Janem Pawłem II, takie jak: „Barka”, „Abba Ojcze”, „Wadowice”.

W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klas I-VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Program został przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Baranowskiej i Pani Hanny Sotowicz oraz wychowawców klas.