Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Wspieramy akcję "Cała Polska czyta dzieciom" - 16.10.2014 r.

16 października 2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego gościły mamę Mikołaja, która przeczytała przedszkolakom dwie bajki z książki pt. „Bajeczki z obrazkami” W. Sutiejewa. Pani Kasia zainteresowała maluchy historią książki, będącą w rodzinie już od ponad 60 lat. Pięknie ilustrowane bajki, których bohaterami są zwierzęta towarzyszyły w wychowaniu kilku pokoleń dzieci w rodzinie.

Przedszkolaki z zachwytem wysłuchały bajki opowiadającej o zwierzętach chroniących się przed deszczem pod grzybkiem. Odgadły, dlaczego pod grzybem skryło się wiele zwierząt, chociaż na początku nawet mrówce było tam za ciasno. Później dzieci wysłuchały bajki o jabłuszku, z której dowiedziały się, jak dzielić się z innymi i sprawiedliwie rozstrzygać spory.

Spotkanie miało atrakcyjną formę, towarzyszyły mu wspólne zabawy w kole oraz degustacja jabłek podzielonych na równe części, jak w bajce. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat usłyszanych bajek, dzieliły własnymi wrażeniami i refleksjami, wykonały piękne prace plastyczne, które umieszczono na klasowej wystawie. Mamie Mikołaja dziękujemy za poświęcony czas i bajki, rozwijające wyobraźnię, myślenie, spostrzeganie u dzieci.