Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

"Wrzesień 1939"

25 września 2014 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na wstępie Dyrektor Szkoły Pani Grażyna Menich - Masanowska przypomniała wszystkim krótką historię II wojny światowej. Następnie uczniowie klasy VI pod kierunkiem n-lki Pani Marioli Muzal zaprezentowali wzruszający montaż słowno - muzyczny na temat wojny obronnej Polski we wrześniu 1939 roku.

Z wielką uwagą słuchaliśmy fragmentów przemówienia Prezydenta przedwojennej Warszawy S.Starzyńskiego, patriotycznych wierszy K.K.Baczyńskiego, K.I.Gałczyńskiego, T. Różewicza oraz żołnierskich pieśni - ,,Serce w plecaku'', ,,Biały krzyż".

Apel został podsumowany pytaniami zadawanymi uczniom na temat obrony naszego kraju przed agresją Niemiec w 1939 roku. Dzieci wykazały się znajomością historycznych miejsc i bohaterów związanych z tym szczególnym okresem dla Polski. Była to dla nas prawdziwa lekcja historii.