PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 26 lutego odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas Ia i Ib. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie klas pierwszych poznali  zasady poszanowania i wypożyczania zbiorów bibliotecznych. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę i złożyli uroczystą przysięgę czytelnika. Następnie pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów.

Po uroczystym pasowaniu, przyszedł czas na wypożyczenie książek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. Na pamiątkę pełnoprawni czytelnicy biblioteki otrzymali dyplomy.

Serdecznie wszystkim uczniom gratulujemy.